Váš košík je prázdny.

Vrátiť sa do obchodu

Dedenie obchodného podielu – vypracujeme vám všetky dokumenty potrebné k zápisu do obchodného registra do 24 hodín za 279€ bez ďalších poplatkov online

Zdedili ste s.r.o. ?

Využite naše služby a vyriešte všetko online. S nami zápis do ORSR vybavíte už do 24 hodín.

Čo robiť po zdedení obchodného podielu ?

Základom je právoplatné uznesenie o dedičstve

 • Aby ste zdedili obchodný podiel je potrebné vydanie právoplatného uznesenia o dedičstve. Týmto momentom ste nespochybniteľným dedičom obchodného podielu.
 • Po vydaní uznesenia o dedičstve si však musíte zabezpečiť zápis do obchodného registra, ktorým vo firme nahradíte poručiteľa (zosnulú osobu, po ktorej ste obchodný podiel zdedili).
 • Zápis do obchodného registra neprebieha automaticky a ak by ste ho nezabezpečili môže vám dokonca hroziť sankcia až do výšky 3310 €.
 • Zabezpečíme vám tento zápis do obchodného registra. Vypracujeme všetky potrebné dokumenty, uhradíme súdne poplatky a podáme návrh na zápis zmien.

Čo k tomu od vás potrebujeme ?

Postačuje odfotené právoplatné uznesenie o dedičstve

 • K zápisu zdedeného obchodného podielu od vás potrebujeme len sken, prípadne odfotené právoplatné uznesenie o dedičstve, ktorým ste tento podiel nadobudli. Toto si od vás emailom vyžiadame hneď po prijatí objednávky.
 • Následne vypracujeme všetky potrebné dokumenty k zápisu do obchodného registra (zápisnicu z valného zhromaždenia, ktorá potvrdí nadobudnutie vášho podielu, prípadne dokumenty k ďalším zmenám ako je zmena sídla, rozšírenie predmetu činnosti, zmena konateľa, zmena obchodného mena a i., ktoré budete požadovať v zdedenej spoločnosti vykonať).

Vy len vyplníte formulár s vašimi osobnými údajmi nevyhnutnými k zápisu a podpíšete plnomocenstvo a nami vypracované dokumenty. Všetko tak zvládnete bez nutnosti niekam chodiť (podpis/y bude potrebné overiť) a my celý zápis do obchodného registra vybavíme za vás.

Koľko trvá zápis do obchodného registra ?

S nami je návrh na zápis odoslaný už za 24 hodín

 • Návrh na zápis do obchodného registra odosielame najneskôr do 24 hodín od momentu, keď nám zašlete sken alebo foto podpísaných dokumentov.
 • Následne má súd podľa zákona 2 pracovné dni na zápis, čo však nebýva vždy dodržané. V praxi máme skúsenosť, že vykonanie zápisu súdom trvá 1-2 týždne v závislosti od kraja, v ktorom má spoločnosť sídlo. Po vykonaní zápisu vás okamžite informujeme a preposielame vám potvrdenie o vykonaní zápisu.

Prečo sa po zdedení zapísať do obchodného registra ?

Okrem prístupu k majetku spoločnosti predídete aj sankciám

 • Je to vaša zákonná povinnosť
 • V mnohých prípadoch znamená zdedenie spoločnosti aj zvýšenie vašich príjmov

Aj v prípade ak by to tak nebolo, je povinnosťou každého konateľa s.r.o. do 30 dní od nadobudnutia právoplatnosti uznesenia o dedičstve zabezpečiť podanie návrhu na zápis do obchodného registra. Inak mu môže byť uložená pokuta až do výšky 3310 €.

Je cena za vykonanie zápisu konečná a čo všetko obsahuje ?

V cene sú zarátané všetky poplatky spojené so zápisom

V cene tejto služby pre vás zabezpečíme:

 • zápis zdedeného obchodného podielu do obchodného registra (vrátane prípravy všetkých potrebných dokumentov a podania návrhu na zápis)
 • vypracovanie všetkých potrebných dokumentov k ďalším zmenám v spoločnosti, ktoré budete požadovať (napríklad zmena sídla, rozšírenie predmetu činnosti, zmena konateľa, obchodného mena a i.)
 • súdny poplatok za zápis je už započítaný v jej cene
 • cena sa nenavyšuje ani v prípade ak sa zápis týka viacerých osôb, ktoré zdedili podiel v jednej spoločnosti