Váš košík je prázdny.

Vrátiť sa do obchodu

Založenie a.s. online za 799€ vátane súdneho poplatku

Založte si vašu akciovú spoločnosť s nami za bezkonkurenčnú cenu a rozbehnite vaše veľké podnikanie už do 15 dní.

Na aký typ podnikania je vhodné zakladať a.s. ?

Akciová spoločnosť je vhodná na väčšie podnikanie

Založenie akciovej spoločnosti je vhodné, keď sa so svojou spoločnosťou chystáte riešiť väčšie a nákladnejšie projekty. Ak sa rozhodnete pre založenie akciovej spoločnosti môžete pre vašu akciovú spoločnosť a projekty ľahšie získať financie, banky sú viac naklonené poskytnúť vám úver a financie môžete získavať aj emisiou akcií (vydaním cenných papierov, ktoré môžu nakúpiť noví akcionári). Založenie akciovej spoločnosti je však komplikovanejší proces ako založenie s.r.o.

Aké sú výhody zakladania a.s. s nami ?

S nami je to jednoduché a lacné

Založenie akciovej spoločnosti je pre bežného „smrteľníka“ naozaj komplikovaný proces, naša spoločnosť však ponúka viacročné skúsenosti s takouto činnosťou. Zabezpečíme pre vás vypracovanie všetkých zakladateľských dokumentov potrebných na založenie akciovej spoločnosti, vyžiadame živnostenské oprávnenia ku všetkým predmetom činnosti a rovnako zabezpečíme aj podanie návrhu a zápis do Obchodného registra Slovenskej republiky.

Hlavnou výhodou okrem skúseností bude zrejme to, že naša spoločnosť vybaví všetky tieto podania elektronicky, na základe čoho má 50% zľavu zo súdneho poplatku, ktorý nebude v bežnej výške 750€ ale len 375€. Vďaka tomu je založenie a.s. s nami lacnejšie ako keby si ju zakladáte vy osobne štandardným spôsobom.

Koľko stojí založenie a.s. ?

Menej ako by ste si mysleli

Založenie akciovej spoločnosti u nás stojí len 799€, čo je cena nižšia ako u konkurencie. Uznávame, že sa možno na prvý pohľad nejedná o zrovna malú čiastku, avšak už z povahy toho, že akciové spoločnosti by mali byť zakladané na podnikanie s naozaj veľkými projektmi vyplýva to, že založenie akciovej spoločnosti je značne komplikovanejší proces, a ak sa vám zdá už len suma za založenie akciovej spoločnosti vysoká možno by ste mali zvážiť, či sa radšej nerozhodnúť pre založenie s.r.o. alebo živnosti. Len samotný súdny poplatok za založenie a.s. po 50% zľave, ktorú má naša spoločnosť činí 375€, čo je 2,5 násobok výšky súdneho poplatku pri založení s.r.o.

Ako dlho trvá založenie a.s. ?

S nami je to najrýchlejšie

Ako sme už spomínali založenie akciovej spoločnosti je značne zložitejší proces ako založenie s.r.o. a so založením živnosti sa nedá ani len porovnať, na založenie a.s. je potrebná spolupráca viacerých ľudí (členov predstavenstva a dozornej rady), je treba zložiť základné imanie na účet v banke, toto sú všetko faktory, ktoré zvyknú tento proces dosť predlžovať. V praxi teda dĺžka tejto doby značne závisí od vašej spolupráce s nami a najmä od toho, či registrový súd oprávnený na zapísanie akciovej spoločnosti dodrží svoju zákonom stanovenú lehotu. V ideálnom prípade celý proces založenia a.s. trvá 15 – 20 dní.

Rozdiely medzi a.s. a s.r.o.

Ak neviete, či sa máte rozhodnúť pre založenie a.s. alebo založenie s.r.o. prečítajte si hlavné rozidely.

Aký je rozdiel medzi akciovou spoločnosťou a s.r.o. ?

Hlavné rozdiely

Akciová spoločnosť je už len zo svojej podstaty (výška základného imania minimálne 25 000 €) považovaná za serióznejšiu. Pokiaľ sú jej vlastníci (akcionári) aspoň dvaja, nie je možné z verejne dostupných zdrojov zistiť ich identitu. Založenie akciovej spoločnosti umožňuje pre vaše projekty ľahšie získať financie, banky sú viac naklonené poskytnúť vám úver a financie môžete získavať aj emisiou akcií (vydaním cenných papierov, ktoré môžu nakúpiť noví akcionári). Založenie akciovej spoločnosti je však komplikovanejší proces ako založenie s.r.o.

Kedy je lepšie mať akciovú spoločnosť a kedy s.r.o. ?

Zistite čo je pre vás vhodnejšie

Akciovú spoločnosť je teda vhodnejšie mať ak sa chystáte realizovať nejaký väčší projekt, ktorého náklady sa budú pohybovať v rádoch desiatok tisíc eur. Poskytuje vášmu podnikaniu väčšiu vážnosť. Ďalšou nespornou výhodou môže byť to, že ak sa rozhodnete pre založenie akciovej spoločnosti a budú v nej aspoň dvaja akcionári, údaje o nich nie sú verejne známe, nie je teda možné vidieť, kto je vlastníkom (spoločníkom) akciovej spoločnosti, tak ako tomu je pri s.r.o. Rovnako z toho plynie to, že počet vlastníkov (akcionárov) akciovej spoločnosti je na rozdiel od s.r.o. takmer neobmedzený. Neposlednou výhodou môže byť už vyššie spomínané ľahšie získanie finančných prostriedkov pre vaše podnikanie od bánk vo forme úverov a pôžičiek pre vaše podnikanie. Alebo formou vydania (emisiou) nových akcií.